TP-link MC210CS Media Converter

1× 10/100/1000 Mbps Auto-Negotiation RJ45-port som stöder Auto-MDI/MDIX
Automatisk förhandling av halv-duplex / full-duplex överföringsläge
Överensstämmer med IEEE 802.3ab och IEEE 802.3z
Förlänger fiberavstånd upp till 20 km

648,75kr (519,00kr exkl. moms)

Tillgänglighet: Endast 1 kvar i lager

MC210CS är en mediaomvandlare designad för att konvertera 1000BASE-LX fiber till 1000Base-T kopparmedia eller vice versa. Designad enligt standarderna IEEE802.3ab 1000Base-T och IEEE802.3z 1000Base-LX, är MC210CS designad för användning med singelmodsfiberkabel som använder SC-Type-kontakten. MC210CS stöder långvågslaserspecifikationer (LX) med full trådhastighet. Den fungerar vid 1310nm på både sändning och mottagning av data.

Andra funktioner i denna modul inkluderar möjligheten att användas som en fristående enhet (inget chassi krävs) eller med TP-Links TL-MC1400-chassi, Auto MDI/MDI-X för TX-port och frontpanelens statuslysdioder. MC210CS kommer att sända på längre fiberoptiska avstånd med singelmodsfiber upp till 20 kilometer.

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Endast inloggade kunder som köpt den här produkten får lämna en recension.

TP-link MC210CS Media Converter
648,75kr (519,00kr exkl. moms)

Tillgänglighet: Endast 1 kvar i lager